Nasilają się ataki na chrześcijan w Iraku

W  Iraku nasilają się ataki na chrześcijan. Prawdziwą plagą jest wywłaszczanie wyznawców Chrystusa na podstawie sfałszowanych dokumentów. Cały czas dochodzi też do porwań dla okupu.

Proboszcz katolickiego kościoła w Erbilu, ksiądz Douglas Al-Bazi alarmuje, że w Iraku trwa „ludobójstwo”. Iracki rząd chce monitorować represje, których doświadczają w tym kraju chrześcijanie.

Premier Hajdar al-Abadi powołał rządowy komitet. Ma on gromadzić informacje na temat aktów przemocy, porwań, napadów i wywłaszczeń względem chrześcijańskiej mniejszości. Chrześcijanie w Iraku są cały czas porywani. W ostatnich miesiącach co drugie porwanie skończyło się śmiercią.

Tragiczna jest sytuacja ludzi, którzy przed terrorem tzw. „Państwa Islamskiego” uciekli przed rokiem z Mosulu i Doliny Niniwy na tereny kurdyjskie.

Dla nich brak jakichkolwiek nadziei jest bardziej dotkliwy niż brak pożywienia i opieki medycznej  – powiedział ks. Douglas Al-Bazi.

W miejscowości Ankawa koło Erbilu ks. Douglas Al-Bazi opiekuje się dwoma obozami dla chrześcijańskich uchodźców.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl