Najwyższa na świecie statua bł. Jana Pawła II w Częstochowie

W Częstochowie w Parku Miniatur Sakralnych na Złotej Górze w sobotę zostanie odsłonięta najwyższa na świecie figura przedstawiająca Ojca Świętego bł. Jana Pawła II. Osiągnie 13,8 m wysokości i będzie widoczna niemal z każdego zakątka miasta.

Odsłonięcie statuy nastąpi 13 kwietnia o godz. 12. Uroczystego aktu poświęcenia figury dokona ks. abp Wacław Depo. Na otwarciu będzie gościł m.in. Mały Chór Wielkich Serc z Łodzi oraz  aktor Jerzy Zelnik, znany specjalista w dziedzinie tekstów Ojca Świętego Jana Pawła II.

Błogosławiony papież praktycznie podczas każdej swojej wizyty w Ojczyźnie modlił się na Jasnej Górze i odwiedzał jasnogórski klasztor. Papież Jan Paweł II jest też Honorowym Obywatelem Częstochowy. Statua wykonana jest z fiberglassu i opierać się będzie na konstrukcji stalowej. Wykonawcą jest firma Malpol z Nowej Soli. Będzie ona przedstawiała Ojca św. Jana Pawła II ze wzniesionymi w geście błogosławieństwa rękoma.

 Postanowiliśmy ukazać Papieża Jana Pawła II z pierwszych lat jego pontyfikatu, kiedy najczęściej chodził uśmiechnięty. Z gestem, z jakim jako pierwszy przedstawił się zaraz po wyborze na biskupa Rzymu, czyli z rozłożonymi ramionami w takim ojcowskim geście błogosławiąc, witając przybyłych – informuje Piotr Kaleta, dyrektor ds. Mediów Parku Miniatur Sakralnych.

Statua będzie stała w częstochowskim Parku Miniatur Sakralnych.

RIRM

drukuj