fot. flickr.com

Nad Polską deszczowo; możliwe przejaśnienia

Jak informuje IMGW, wschodnia część kontynentu oraz Półwysep Apeniński będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad zachodnią Rosją, Sardynią oraz Turcją. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Wielką Brytanią.

Polska będzie na skraju niżu znad zachodniej Rosji, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego napływającym z północy.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie Polski z rozpogodzeniami. Okresami, głównie we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej lub śniegu. W rejonach podgórskich i górach (powyżej 500 m n.p.m.) opady śniegu. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 12 cm. Temperatura maksymalna od 4 st. do 8 st., a w rejonach podgórskich Karpat od 0 st. do 3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na wschodzie wiatr dość silny i silny, miejscami bardzo silny, do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, na wschodnim wybrzeżu wiatr od 40 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, w porywach do 110 km/h, północno-zachodni, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na wybrzeżu deszczu. Temperatura minimalna od -1 st. do 2 st., w rejonach podgórskich od -4 st. do -1 st., na Pomorzu od 2 st. do 5 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, we wschodniej połowie kraju w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, w porywach do 100 km/h.

PAP/RIRM

drukuj