fot. pixabay.com

IMGW ostrzega przed burzami z gradem oraz silnym deszczem

IMGW wydał w piątek po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla czterech województw na południu kraju. Alert pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano również dla wschodnio-północnej części kraju.

Ostrzeżeniem przed silnym deszczem z burzami objęto woj. podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie i śląskie. Prognozowane opady deszczu mają wynieść tam od 25 mm do 35 mm, a nawet lokalnie 45 mm. Prędkość wiatru w porywach wyniesie do 70 km/h.

Alert pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano z kolei dla niemal całego woj. lubelskiego, północnej-wschodniej części Mazowsza, południa woj. podlaskiego, północy woj. kujawsko-pomorskiego, woj. warmińsko-mazurskiego bez północnych powiatów oraz południowej części woj. pomorskiego.

Na tym obszarze IMGW prognozuje burze z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami może padać grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl