Fot. Błażej Mielcarek OMI

Nabór rodziców adopcyjnych do projektu „Misja Szkoła”

24 sierpnia rusza nabór rodziców adopcyjnych do projektu „Misja Szkoła”. Jest to projekt, w ramach którego udzielana jest pomoc duchowa i materialna dzieciom z krajów misyjnych, będących w trudnej sytuacji materialnej. Organizatorem projektu jest redakcja czasopisma „Misyjne Drogi”.

Akcja polega na pomocy dzieciom z krajów tzw. Trzeciego Świata, poprzez umożliwienie im edukacji w miejscu, gdzie żyją. Każdy może objąć opieką dziecko, dając mu szansę na lepszy start w życie. Udzielana pomoc trwa kilka lat, do momentu aż dziecko stanie się dorosłe i niezależne.

W minionym roku szkolnym, dzięki projektowi adopcji misyjnej, ponad 750 dzieci na Madagaskarze, w Indiach, Bangladeszu i Nepalu miało zapewnioną edukację. W realiach tych krajów zapewnienie nawet podstawowego wykształcenia jest daniem szansy na otrzymanie o wiele lepiej płatnej pracy, a przez to poprawienie jakości życia i zapewnienie sobie lepszego bytu w przyszłości.

„Adoptowane dzieci pozostają w swoim kraju, środowisku, kulturze i tam otrzymują potrzebną pomoc. Kontakt z dzieckiem jest możliwy za pośrednictwem misjonarzy oblatów. Dziecko, które jest wspierane, dwa razy w roku wysyła listy za pośrednictwem „Misyjnych Dróg” do „rodziców adopcyjnych”. „Rodzice adopcyjni” śledzą postępy dziecka w ciągu roku. Również „rodziny adopcyjne” mogą za pośrednictwem „Misyjnych Dróg” wysyłać swoje listy do adoptowanego dziecka. Udziału w projekcie mogą podjąć się tak rodziny, jak i osoby prywatne oraz instytucje, np. klasy szkolne, drużyny harcerskie, koła parafialne” – czytamy na stronie internetowej projektu. [czytaj więcej] 

Na tę chwilę projekt „Misja Szkoła” zajmuje się pięcioma szkołami: trzema na Madagaskarze, jedną w Indiach i jedną w Bangladeszu.

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl