fot. PAP/Anna Ivanova

Swiatłana Cichanouska gotowa zostać narodowym liderem Białorusi

Opozycyjna kandydatka w wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłana Cichanouska chce stanąć na czele społecznego ruchu, który domaga się zmian w kraju. W nagraniu, jakie trafiło do internetu, mówi o potrzebie powtórzenia wyborów.

W nagraniu, jakie znalazło się w internecie, Swiatłana Cichanouska zwraca się bezpośrednio do Białorusinów. Przypomina, że dziś na Białorusi podłość ściera się z heroizmem, a rozpacz z odwagą. Mówi o współczesnych bohaterach, osobach, które zginęły w trakcie protestów. Wskazuje, że to ich imionami powinny być na Białorusi nazwane ulice.

– Białorusini pokazują dzisiaj wyżyny bohaterstwa, solidarności, przyzwoitości. Demonstrujemy światu swoje oddanie idei oporu bez przemocy. I dowodzimy, że prawda nie jest po stronie siły broni, ale siły ducha, szczerości, przyzwoitości i odwagi – podkreśla opozycyjna kandydatka w wyborach prezydenckich na Białorusi.

Cichanouska mówi o potrzebie wyzwolenia wszystkich więźniów politycznych. Opowiada się za przeprowadzeniem w kraju ponownych wyborów, których wynik zostałby zaakceptowany przez społeczność międzynarodową.

– Jestem gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność i wystąpić w charakterze lidera narodowego – zaznacza Swiatłana Cichanouska.

Opozycyjna kandydatka w wyborach prezydenckich tłumaczy, że najważniejsza jest niepodległość Białorusi. To wartość, której nie można utracić – dodaje. Podkreśla, że tylko wspólnie Białorusini mogą zbudować nowy kraj. I przerwać to wszystko, co dzieje się od 26 lat.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl