fot. https://domjp2.pl/

Muzeum papieskie: Cykl podcastów poświęconych encyklikom Jana Pawła II

Czternastoodcinkowy cykl podcastów dotyczących encyklik św. Jana Pawła II przygotowało papieskie muzeum w Wadowicach. Pierwszy z nich premierę będzie miał już w piątek – poinformowała rzecznik Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, Magdalena Maślona.

Wśród owoców pontyfikatu Jana Pawła II znajduje się 14 encyklik – jednych z najważniejszych papieskich dokumentów. Są to publikacje najwyższe nie tylko rangą, ale także poruszające najistotniejsze społeczne i doktrynalne zagadnienia. Chociaż są one zróżnicowane tematycznie, to warto czytać je w komplecie, tak, aby pełniej zrozumieć przesłanie myśli papieża-Polaka – powiedziała Magdalena Maślona.

Jak dodała, na spotkanie z często teologicznie i filozoficznie trudnymi tekstami encyklik, muzeum zaprosiło dwóch profesorów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – ks. Roberta Woźniaka oraz ks. Damiana Wąska.

Przybliżą oni historię powstania tekstów, ich treść i źródła – powiedziała rzecznik muzeum. W interpretacji wybranych fragmentów pomogą aktorzy Piotr Piecha i Marcin Kobierski.

Pragniemy, aby przygotowane podcasty były zaproszeniem do sięgnięcia po całość tekstów 14 encyklik. Mamy nadzieję, że mała próba papieskich tekstów będzie zachętą do tego, by zgłębiać myśl Ojca Świętego – dodała przedstawicielka wadowickiego muzeum.

Odcinki podcastów pod wspólnym tytułem „Na ścieżkach myśli Jana Pawła II” będą miały premierę w każdy piątek, począwszy od 10 września, o godzinie 19.00 na stronie internetowej Muzeum, profilu Facebook i YouTube. Materiał dostępny będzie również na platformach Spotify oraz Google Podcasts.

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II mieści się w kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie, a w 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Powstało w 1984 r. W latach 2010-2014 zostało przebudowane. Ekspozycja jest opowieścią o Karolu Wojtyle – od urodzenia do śmierci. Jej sercem jest mieszkanie rodziny.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl