MSZ: trzy polskie ofiary zamachu w Tunezji

Liczba polskich obywateli, którzy zginęli w środowym zamachu terrorystycznym w Tunezji, wzrosła do trzech – poinformował w piątek po południu w komunikacie rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

„Aktualny bilans ofiar zamachu terrorystycznego w Tunisie w odniesieniu do obywateli RP przedstawia się następująco: trzech zabitych i 10 rannych – w tym ośmioro, którzy w piątek wracają transportem lotniczym do kraju. Dwie osoby ciężej ranne pozostały w tuniskim szpitalu” – napisał w komunikacie Wojciechowski.

Jak dodał, dwóch rannych pozostających w Tunezji wróci do kraju kolejnym transportem, gdy pozwoli na to ich stan zdrowia. Rzecznik MSZ poinformował też, że dodatkowym transportem po zakończeniu odpowiednich procedur konsularnych sprowadzone zostaną także ciała tych, którzy zginęli.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl