MSZ: obrady zespołu ds. wykorzystania potencjału Polonii w promocji Polski

Środowiska polonijne i polskie za granicą odgrywają szczególnie ważną i przyszłościową rolę w zakresie kształtowania wizerunku współczesnej Polski i obrony jej dobrego imienia – podkreślił wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak na spotkaniu Zespołu zadaniowego ds. wykorzystania potencjału Polonii w promocji Polski.

22 listopada br. sekretarz stanu Jan Dziedziczak przewodniczył obradom Zespołu, który działa w ramach Międzyresortowego Zespołu ds. Promocji Polski za Granicą powołanego jako organ pomocniczy Rady Ministrów. Wiceminister za pilne zadanie uznał wypracowanie mechanizmów współpracy z Polonią i Polakami za granicą na rzecz angażowania tych środowisk w realizację priorytetowych celów w zakresie dyplomacji publicznej i kulturalnej.

Wśród tematów dyskusji była m.in. kwestia możliwości wspierania Polonii i Polaków za granicą w działaniach służących promowaniu wiedzy o Polsce, jej kulturze i historii oraz kształtowaniu pozytywnego wizerunku Polski i Polaków w krajach zamieszkania. Zwrócono uwagę na potrzebę budowania silnej i spójnej marki Polska. Rozmawiano również o znaczeniu polskich szkół funkcjonujących poza granicami kraju dla umacniania tożsamości narodowej młodego pokolenia Polonii i Polaków za granicą. Uczestnicy podkreślali także potrzebę włączania w działania promocyjne młodej Polonii.

Celem prac zespołu jest zwiększenie udziału Polonii i Polaków za granicą w realizacji priorytetowych celów wyznaczanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w zakresie dyplomacji publicznej i kulturalnej. Jednym z najważniejszych zadań w tym obszarze jest dbanie o dobre imię Polski i jej nieskazitelny wizerunek oraz promowanie polskiej historii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl