fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

MSWiA: Osoby poszkodowane w wyniku podtopień otrzymają niezbędną pomoc

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński jest w stałym kontakcie z wojewodami z zagrożonych regionów; osoby poszkodowane otrzymają niezbędną pomoc – poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe MSWiA.

Jak poinformowano w komunikacie, od wczoraj w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru, opadami deszczu i podtopieniami straż pożarna w całym kraju interweniowała 1600 razy. Najpoważniejsza sytuacja jest w Małopolsce, gdzie strażacy wyjeżdżali 414 razy.

„W związku z tą sytuacją Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, jest w stałym kontakcie z wojewodami z zagrożonych regionów. Osoby poszkodowane otrzymają niezbędną pomoc. W pierwszej kolejności samorządy ocenią sytuację i prześlą informacje do wojewodów. Później trafią one do MSWiA, które podejmuje decyzję o ewentualnym uruchomieniu pomocy finansowej” – czytamy w komunikacie.

Dodano, że ze względu na warunki atmosferyczne prewencyjnie ewakuowano pięć obozów harcerskich, na których przebywało 427 osób. Uszkodzonych zostało 21 budynków mieszkalnych.

W środę w działaniach uczestniczyło ponad 8,5 tys. strażaków zawodowych i ochotników.

W czwartek od rana z tych samych powodów zanotowano 176 interwencji, przy których pracowało 1054 strażaków.

PAP/RIRM

drukuj