Minister Błaszczak o wizycie Donalda Trumpa: to był sukces organizacyjny

Wizyta Donalda Trumpa w Warszawie przebiegła bezpiecznie – poinformował minister Mariusz Błaszczak. Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że był to sukces organizacyjny, co zawdzięczamy ciężkiej pracy polskich służb. Wizytę zabezpieczało blisko 4,5 tys. funkcjonariuszy. Minister Mariusz Błaszczak podziękował za zaangażowanie również mieszkańcom stolicy.

Minister Mariusz Błaszczak dziękował polskim służbom za ich pracę, jaką wykonali zabezpieczając wizytę amerykańskiego prezydenta w Polsce.

– Po raz kolejny dziś polscy funkcjonariusze udowodnili, że są profesjonalni, że są zaangażowani, że potrafią zapewnić bezpieczeństwo. W świat poszedł przekaz, że Polska jest krajem bezpiecznym,(…) Polska jest krajem gościnnym – podkreślił minister.

Obecność amerykańskiego prezydenta w Polsce zbiegła się ze szczytem państw Trójmorza, który odbył się w Warszawie. Od wtorku trwała akcja „szczyt”. Zarządzał nią komendant stołeczny policji. Wizyta Trumpa przebiegała spokojnie, bez zakłóceń. Minister był zadowolony z pracy służb porządkowych – dodał Mariusz Błaszczak.

– To był sukces organizacyjny, który zawdzięczamy pracy 4,5 tys. funkcjonariuszy polskiej policji, BOR i Państwowej Straży Pożarnej – ocenił szef resortu.

Wiele działań dotyczących ochrony Donalda Trumpa i szczytu Trójmorza było realizowanych przez Biuro Ochrony Rządu i funkcjonariuszy mu podległych w kontakcie z Secret Service. Był to skomplikowany zestaw działań angażujących bardzo dużą liczbę osób i dotyczył nie tylko pl. Krasińskich, gdzie Trump wygłosił przemówienie, lecz także hoteli, w których spały delegacje, tras przejazdu czy Centrum Nauki Kopernik, gdzie wizytę złożyły pierwsze damy.

PAP/RIRM

drukuj