fot. twitter.com/MinSrodowiska

MŚ: w programie Czyste powietrze złożono do końca 2018 r. ponad 25 tys. wniosków o wsparcie

W ramach programu Czyste powietrze, do końca ubiegłego roku złożono ponad 25 tys. wniosków o dotacje i pożyczki – poinformowała w czwartek w Sejmie wiceminister środowiska Małgorzata Golińska.

„Do końca 2018 roku złożono 25 tys. 633 trzy wnioski (w ramach programu Czyste powietrze – PAP). Kwoty, o które wnioskują nasi obywatele to w ramach dotacji (…) 403 mln zł, a w ramach pożyczek to około 140 mln zł” – powiedziała Małgorzata Golińska.

„Do tej pory, do końca grudnia podpisano ponad 100 umów na łączną kwotę 1 mln zł. Podpisano je w wojewódzkich funduszach w Gdańsku, Kielcach, Olsztynie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i w Zielonej Górze” – dodała.

Wiceminister poinformowała też, że jak dotąd na podstawie zapotrzebowania złożonego przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska, w ramach programu Czyste powietrze ujęto 875 mln zł na dotacje, a na pożyczki 185 mln zł.

Małgorzata Golińska przypomniała, że od 21 stycznia br. wznowiono nabór wniosków w programie antysmogowym Czyste powietrze. Wyjaśniła, że przerwa w przyjmowaniu wniosków była spowodowana wprowadzeniem ulgi termomodernizacyjnej, a także „zdjęciem” opodatkowania z przyznawanej dotacji.

PAP/RIRM

drukuj