fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Premier: Ratownictwo górnicze, to zawód wysokich standardów moralnych i bohaterstwa

Po raz kolejny potwierdziło się, że ratownictwo górnicze, to jest zawód nie tylko wysokiego ryzyka, ale też bardzo wysokich standardów moralnych i prawdziwego bohaterstwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z ratownikami biorącymi udział w akcji w Kopalni Rudna w Polkowicach.

Premier w czwartek dziękował ratownikom za sprawną akcję zakończoną sukcesem.

„Po raz kolejny potwierdziło się, że górnictwo, też ratownictwo górnicze, to jest zawód nie tylko wysokiego ryzyka, ale też bardzo wysokich standardów moralnych i prawdziwego bohaterstwa. Bardzo dziękuję wam za to, co zrobiliście. Ja mogę porównać tylko to dzisiaj, w czasach pokoju, do szarży husarskiej pod Kircholmem” – powiedział premier.

„To wszystko pokazuje też na ogromną determinację, bohaterstwo, ale też profesjonalizm, doświadczenie, które pewnie zdobywa to wasze pokolenie od poprzedników i wy przekażecie następcom. Jestem z tego powodu bardzo dumny, bardzo szczęśliwy, że Polska ma tak znakomite, profesjonalne ratownictwo górnicze” – powiedział. Dziękował też wszystkim górnikom za odwagę i determinację w ich pracy.

Do silnego wstrząsu, określanego jako „górnicza ósemka” doszło we wtorek przed godziną 14 na oddziałach G1 i G2 kopalni Rudna na głębokości 770 metrów. W rejonie zagrożenia podczas wstrząsu było 32 górników. Z 14 zaginionych po zdarzeniu, odnaleziono 13. Czternastego uratowano w środę.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl