fot. PAP/Andrzej Grygiel

Od dziś ponowny nabór w programie antysmogowym „Czyste powietrze”

Rusza ponowny nabór w programie antysmogowym „Czyste powietrze”. Od dziś zainteresowani będą mogli złożyć wniosek o dotacje lub pożyczkę na termomodernizacje domu jednorodzinnego oraz wymianę starego pieca tzw. kopciucha.

Rząd wprowadził nową ulgę podatkową. Osoba, która poniesie koszty na termomodernizacje, będzie mogła je wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk tłumaczy, że ulga będzie dotyczyła udziału własnego.

– Jeśli ktoś poniesie np. 53 tys. kosztów na termomodernizację wymiany pieca i są to wszystkie koszty kwalifikowane, uzyska z tego dotację 30 proc., a od reszty (70 proc. z tych 53. tys.) będzie miał ulgę podatkową – podkreśla szef resortu.

Jeżeli koszt inwestycji będzie wyższy niż 53 tys. zł istnieje możliwość uzyskania dodatkowej, preferencyjnie oprocentowanej pożyczki

Do końca ub.r. wpłynęło ponad 25 tys. wniosków o pomoc w ramach programu „Czyste powietrze”. Na dedykowanym portalu beneficjenta założono ponad 100 tys. kont.

Rządowy program zaplanowano na 10 lat. Na jego realizację zostanie przeznaczone ponad 103 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl