PAP/Darek Delmanowicz

Nadchodzi ochłodzenie

Jak podaje IMGW, Europa północna, wschodnia oraz rejon Morza Śródziemnego będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu rozległego wyżu. Polska będzie pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Na północy i wschodzie kraju zaznaczać się będzie obecność rozmywających się frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie ulegać niewielkim wahaniom.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie na ogół umiarkowane i duże, początkowo na północnym wschodzie, a w ciągu dnia na zachodzie z licznymi rozpogodzeniami. Rano lokalnie marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Na północy i wschodzie okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 st. miejscami na wschodzie do 1 st. nad morzem, w obszarach podgórskich od -8 st. do -4 st. Wiatr przeważnie słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek w południowej połowie kraju zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie, głównie w obniżeniach terenu na południu, marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. W północnej połowie kraju miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -12 st. na południu do -1 st. nad morzem, na Pogórzu Karpackim lokalnie od -18 st. do -14 st., w kotlinach sudeckich od -13 st. do -10 st. Wiatr słaby, na

Pomorzu okresami umiarkowany, a nad morzem również porywisty, z kierunków południowych.

We wtorek na południu i południowym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na krańcach wschodnich i w północnej połowie kraju miejscami słabe opady śniegu. Rano lokalnie marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -5 st. miejscami na południu do 1 st. na zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -1 st. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże. Temperatura minimalna około -5 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. We wtorek pochmurno. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -2 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl