fot. PAP/Tomasz Gzell

MPWiK w Warszawie: Czekamy na wystąpienie pokontrolne NIK ws. kolektora do „Czajki”

Spółka obecnie oczekuje na wystąpienie pokontrolne Najwyższej Izby Kontrolnej ws. kolektora podziemnego do oczyszczalni „Czajka”. Na tym etapie nie udzielamy innych informacji – przekazał PAP rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, Marek Smółka.

„Informujemy, że nie zostały zakończone wszystkie czynności proceduralne dotyczące kontroli NIK realizowanej w przedmiocie – Projektowanie, budowa i eksploatacja kolektora podziemnego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków komunalnych <<Czajka>>” – dodał Marek Smółka.

Skierowanie zawiadomień do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z nieprawidłowościami stwierdzonymi przez Najwyższa Izbę Kontroli m.in. w sprawie oczyszczalni ścieków „Czajka” zapowiedział w środę szef NIK, Marian Banaś.

„Jest ona już w fazie końcowej. Jesteśmy już po rozpatrzeniu zastrzeżeń” – wskazał szef NIK.

Jak podkreślił, „mamy do czynienia z dużą niegospodarnością i (…) będą przygotowane zawiadomienia do prokuratury”. Dodał, że zostaną one przygotowane w najbliższych tygodniach i będą dotyczyły urzędników warszawskiego ratusza.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl