fot. twitter.com

Festiwal Orkiestr w Mundurach

Prawie 400 muzyków z siedmiu orkiestr zagra dziś wieczorem na Festiwalu Orkiestr w Mundurach, który został zorganizowany z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Festiwal odbędzie się o 18.00 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Cały stadion będzie zawładnięty przez wojsko. Zaprosiliśmy do udziału w festiwalu również inne służby. Będzie to przegląd orkiestr nie tylko wojskowych, ale również tych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, czyli orkiestra policyjna, orkiestra Straży Granicznej, straży pożarnej. Poza samych przeglądem będzie przygotowanych całe mnóstwo atrakcji – mówił Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

Przed rozpoczęciem festiwalu odbędzie się piknik militarny, na którym zostanie zaprezentowany najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, w tym czołgi Leopard, moździerz samobieżny RAK, czy samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD. Będzie można zobaczyć kołowy transporter opancerzony Rosomak w wersji medycznej oraz infrastrukturę szpitala polowego wraz z wyposażeniem.

Wojsko Polskie będzie również prowadziło akcję krwiodawstwa, badania ciśnienia i poziomu cukru we krwi oraz naukę pierwszej pomocy medycznej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl