Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy

Dziś odbył się Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy, w 80 lat zjazdów gwiaździstych. Został zorganizowany przez Częstochowskie Towarzystwo Cyklistów i Motocyklistów. 

I w tym roku jasnogórskie błonia wypełniły się motorami, by Mszą św. tradycyjnie rozpocząć sezon jednośladów. Spotkanie odbywa się w Święto Miłosierdzia Bożego.

Przed południem motocykliści zgromadzili się na parkingu przy stadionie żużlowym, skąd wyruszyli paradą na Jasną Górę. O godz. 13.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której zostały poświęcone motory. Mszy św. przewodniczył ks. Mariusz Jędrzejczyk, duszpasterz motocyklistów.

A za tydzień, 18-19 kwietnia, odbędzie się XII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. W sobotę o 18.00 spotkanie motocyklowe w sali o. Kordeckiego, koncert Macieja Wróblewskiego, prezentacja filmu „RAJD” Mariana Kupidłowskiego, o 21.00 Apel Jasnogórski.

W niedzielę, 19 kwietnia, od rana zbiórka na Górce Przeprośnej przed Sanktuarium Ojca Pio, o 10.00 wspólny wyjazd na Jasnogórskie Błonia i o 12.00 Msza św., której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita mińsko-mohylewski i wcześniej metropolita moskiewski.

www.jasnagora.com/RIRM

drukuj