Wieczór Maryjny na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze odbędzie się dziś trzeci Wieczór Maryjny z cyklu „Moja Mama jest Królową”.

Spotkania te to przygotowanie do głównych uroczystości trzechsetlecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Zaplanowano je na 26 sierpnia.

Wieczór Maryjny rozpocznie się o godz. 18.30 Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej. Przewodniczy jej będzie o. Waldemar Pastusiak, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie.

Po Eucharystii w Sali Rycerskiej rozpocznie się spotkanie, podczas którego rozważana będzie tajemnica Bożego Narodzenia.

Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim, po którym chętni będą mogli pozostać jeszcze na nocnym czuwaniu przez Cudownym Obrazem.

Wieczory Maryjne organizowane są z inicjatywy Paulinów. Podczas takich spotkań ich uczestnicy biorą udział w Mszy św., katechezach oraz mogą wysłuchać świadectw zaproszonych gości opartych o tajemnice życia Najświętszej Maryi Panny.

Wieczory Maryjne odbywają się 8 dnia każdego miesiąca. Wiąże się to z datą koronacji Cudownego Obrazu (8 września 1717 r.).

jasnagora.com/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl