Dziś polskie parafie zawierzą się Matce Bożej Królowej Polski

W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej polskie parafie dokonują Aktu Zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski. To drugi etap obchodów 1050-lecia Chrztu Polski.

Etap zawierzenia, w który włączone są dziś wszystkie parafie Kościoła katolickiego w Polsce i na emigracji, stanowi ponowienie Aktu Zawierzenia dokonanego na  początku maja na Jasnej Górze.

W Akcie Zawierzenia zwracamy się do Matki Bożej słowami: „Przyjmij, nasza Matko i Królowo Polski, ten akt zawierzenia i oddania naszej parafii. Niech będzie on odpowiedzią na Twoją matczyną miłość do naszego Narodu i każdego z nas. Niech w Twoim Niepokalanym Sercu na nowo odsłoni się dla wszystkich światło zbawczej nadziei”.

Pierwszy etap zawierzenia nastąpił 3 maja br. w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Wówczas polscy biskupi i zebrani na Jasnej Górze wierni dokonali Aktu Zawierzenia Matce Bożej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.


episkopat.pl/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl