fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

MON: Żołnierze nie ustają w działaniach. Dzięki ich służbie Polska jest bezpieczna

Ministerstwo Obrony Narodowej przypomniało na Twitterze o wciąż trwającej służbie Wojska Polskiego na wschodniej granicy Polski. Żołnierze Wojska Polskiego nie ustają w działaniach związanych z ochroną polsko-białoruskiej granicy – napisano.

„Żołnierze #WojskoPolskie nie ustają w działaniach związanych z ochroną polsko-białoruskiej #granica. Ich zadania polegają m. in. na pieszym patrolowaniu pasa przygranicznego czy budowie ogrodzenia tymczasowego. Dzięki ich służbie Polska jest bezpieczna” – czytamy na Twitterze MON.

Do wpisu dołączono nagranie wideo, przedstawiające codzienność polskich funkcjonariuszy służących na granicy.

Widać na nim żołnierzy patrolujących odcinki granicy wzdłuż zapory oraz posterunki przypominające szałasy, przy których palą się ogniska, dzięki którym mogą się ogrzać podczas służby. Widzimy również mniej prowizoryczne posterunki zbudowane ze współczesnych elementów fortyfikacyjnych, czyli kontenerów wypełnionych piachem. Przy każdym stanowisku jest skład drewna.

Posterunki ustawione są w takiej odległości, by można bez problemu zobaczyć sąsiednie stanowiska.

Na filmie również można zobaczyć fragment zapory tymczasowej, która została naprawiona po uszkodzeniu. Miejsce, w którym była dziura zostało wypełnione concertiną.

Widać też żołnierza wyjeżdżającego na patrol quadem – małym pojazdem dwuśladowym, przystosowanym do pokonywania trudnego terenu.

Wojsko Polskie wspiera działania Straży Granicznej w ochronie granicy polsko-białoruskiej od samego początku kryzysu migracyjnego.

Wojciech Skurkiewicz, wiceminister MON, poinformował 1 grudnia br. w Sejmie, że wojsko wspomaga Straż Graniczną od 6 lipca, a każdego dnia na granicy z Białorusią pełni służbę 13 tys. żołnierzy.

 

PAP

drukuj