fot. arch/Nasz Dziennik

MON: cel konkursu o Żołnierzach Niezłomnych – upowszechnienie wiedzy o podziemiu niepodległościowym

Upowszechnienie wiedzy o podziemiu niepodległościowym, to cel konkursu Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Niezłomnym – podkreślił w poniedziałek resort obrony narodowej. Na wsparcie kombatantów MON przeznaczyło 1,2 mln zł.

„Upowszechnienie wiedzy na temat Podziemia Niepodległościowego i Żołnierzy Niezłomnych, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny, to główne cele konkursu Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Niezłomnym, ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej” – przypomniał w poniedziałek resort obrony.

Organizacje pożytku publicznego mogą od połowy stycznia składać oferty w ramach otwartego konkursu na realizację zadań związanych z uczczeniem i podtrzymywaniem pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. Na wsparcie bohaterów Podziemia Niepodległościowego, ministerstwo przeznaczyło 1,2 mln zł – podało MON.

Zadania konkursowe obejmują m.in. udzielanie kombatantom pomocy w życiu codziennym, organizację transportu na uroczystości organizowane m.in. z okazji narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wybuchu Powstania Warszawskiego czy Święta Wojska Polskiego, a także związane z organizacją przedsięwzięć patriotycznych – wystaw, lekcji historii, debat i konkursów historycznych.

„Celem konkursu jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej oraz świadomości historycznej Polaków. Konkurs ma także na celu propagowanie postaw patriotycznych w społeczeństwie, upowszechnianie wiedzy na temat Podziemia Niepodległościowego i jego Bohaterów oraz wsparcie kombatantów i żołnierzy polskiego Podziemia Niepodległościowego” – napisało MON. Każdy podmiot może złożyć maksymalnie dwie oferty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl