fot. PAP/Paweł Supernak

MON ustanowiło nagrodę im. Mariana Rejewskiego za prace dot. cyberbezpieczeństwa i kryptologii

Resort obrony ustanowił nagrodę im. Mariana Rejewskiego za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęconą cyberbezpieczeństwu i kryptologii. Laureaci nagrody będą wybierani w konkursie.

Rozporządzenie o ustanowieniu nagrody im. Mariana Rejewskiego – z upoważnienia szefa MON – podpisał wiceminister tego resortu Wojciech Skurkiewicz. We wtorek weszło ono w życie.

Z rozporządzenia wynika, że nagroda im. M. Rejewskiego będzie przyznawana w drodze konkursu za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęconą cyberbezpieczeństwu i kryptologii. Konkurs będzie prowadzony zgodnie z regulaminem zatwierdzanym przez wiceministra MON odpowiedzialnego za sprawy nauki i szkolnictwa wojskowego.

Kolejne edycje konkursu będą organizowane za zgodą wiceministra MON właściwego do spraw nauki i szkolnictwa wojskowego. Za organizację konkursu odpowiadać będzie Departament Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON.

Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej, będzie wspierać kampanie promujące konkurs. Informacje o konkursie mają być zamieszczane na internetowych stronach resortu i w mediach społecznościowych, w tym na stornach cyber.mil.pl oraz innych poświęconych temu programowi.

Patron nagrody Marian Rejewski, był polskim matematykiem i kryptologiem, który w 1932 r. złamał szyfr Enigmy – maszyny szyfrującej używanej przez hitlerowskie Niemcy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl