Ministrowie obrony NATO zdecydowali o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu

Obradujący w Brukseli ministrowie obrony państw NATO potwierdzili we wtorek decyzje o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu i rozmieszczeniu czterech batalionów w Polsce i krajach bałtyckich – poinformował sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Zaznaczył, że już we wtorek kilka państw Sojuszu zapowiedziało udział w tych działaniach.

Ostateczne decyzje, w tym państwa dowodzące poszczególnymi batalionami, zostaną ogłoszone na lipcowym szczycie NATO w Warszawie – zaznaczył sekretarz generalny Sojuszu.

O decyzji ministrów obrony mówił też na specjalnej konferencji szef polskiego resortu obrony Antonii Macierewicz.

Możemy potwierdzić, że decyzja, co do wysuniętej trwałej obecności czterech grup batalionowych w krajach bałtyckich oraz w Polsce została podjęta. Są to grupy bojowe nie ćwiczebne. Te siły mają być takie by dotrwać do uruchomienia wsparcia przez szpice, wsparcie kilkudziesięciotysięczne i ewentualnie przez cały potencjał NATO, który tak spektakularnie jest obecnie demonstrowany podczas ćwiczeń Anakonda16 –  podkreślał szef MON.

Minister Antonii Macierewicz podkreślił, że decyzja o rozmieszczeniu czterech batalionów w Polsce i krajach bałtyckich to przełom w historii NATO.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl