[TYLKO U NAS] Ks. Prof. P. Bortkiewicz: Na polską scenę polityczną wprowadza się partie mające rozbijać ład społeczny

Od pewnego czasu mamy do czynienia z wprowadzaniem na polską scenę polityczną partii mających rozbijać ład społeczny – ocenia ks. prof. Paweł Bortkiewicz w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja. Ich cel – jak dodaje – to walka z Bogiem i Kościołem, która sprowadza się jednocześnie do walki z rodziną, małżeństwem i przyszłością narodu.

Kapłan komentuje w ten sposób propozycje programowe partii Roberta Biedronia. Były prezydent Słupska i poseł Ruchu Palikota, a także zadeklarowany homoseksualista oficjalnie zainaugurował w niedzielę działalność formacji Wiosna.

Program partii obejmuje m.in. rozdział państwa od Kościoła, likwidację religii i Funduszu Kościelnego, opodatkowanie Kościoła i renegocjację konkordatu. Robert Biedroń chce też wprowadzić tzw. aborcję na życzenie do 12. tygodnia życia, dostęp do tabletki ,,dzień po” i pełne finansowanie in vitro.

Lider partii Wiosna wykazuje też otwartość na homoseksualistów i zapowiada – jak to określa – rzetelną edukację seksualną.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz upatruje pewne niebezpieczeństwo w pojawieniu się na scenie politycznej ugrupowania Roberta Biedronia.

– Konkretne elementy składowe tego programu pokazują bardzo dobitnie, że walka z Bogiem i z Kościołem oznacza w gruncie rzeczy walkę z rodziną, małżeństwem, przyszłością narodu. Wszystkie elementy związane z legalizacją związków homoseksualnych, z aborcją, z in vitro – one w gruncie rzeczy mają charakter dosłownie niszczący małżeństwo, rodzinie i przyszłość narodu. Czy taki program ma szansę akceptacji strony społecznej? Niestety obawiam się, że tak. Żyjemy w takiej kulturze myślenia, w której dokonała się elementarna dewastacja pojęć – wskazuje rozmówca Radia Maryja.

Dziś w Łodzi odbywa się pierwsza z serii konwencji regionalnych partii Wiosna.

Z ostatnich sondaży wynika, że formacja mogłaby stać się trzecią siłą polityczną. Na partię Biedronia chce głosować około 6 proc. badanych.

RIRM

drukuj