MON apeluje, aby na defiladę zabrać ze sobą wodę i nakrycie głowy

„Z informacji IMGW wynika, że dziś w całej Polsce będzie bardzo słonecznie i gorąco. Upały nie ominą także Warszawy. Pamiętajcie o tym, wybierając się na defiladę. Zabierzcie ze sobą wodę i nakrycie głowy” – napisało Ministerstwo Obrony Narodowej na Twitterze.

Zaprosiło też na defiladę „Silna Biało Czerwona”, która odbędzie się już dziś w Warszawie na Wisłostradzie.

Na dzisiejszej defiladzie, jak zapowiada resort obrony, „żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt wojskowy”.

Będą pokazane m.in. „kupione od USA czołgi M1A1 Abrams, zakupione w Korei Południowej czołgi K2 i haubice samobieżne K9 oraz wyrzutnie rakietowe HIMARS, polskie samobieżne armatohaubice Krab, a także zestawy obrony powietrznej Patriot. Wśród sprzętu polskiej produkcji znajdą się m.in. nowe bojowe wozy piechoty Borsuk, transportery opancerzone Rosomak i samobieżne moździerze Rak, pojazdy minowania narzutowego Baobab-K oraz lekkie pojazdy zwiadowcze Żmija. Na niebie będzie można obserwować nowe FA-50, a także wielozadaniowe samoloty bojowe F-16, śmigłowce i bezzałogowce” – zapowiedziano w komunikacie MON.

15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w wojnie z Rosją Radziecką w 1920 roku. Dzień ten został ogłoszony Świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947 r. Od 1992 r. Święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl