fot. PAP/Piotr Nowak

Minister M. Błaszczak uhonorował żołnierzy Wojska Polskiego

Żołnierze Wojska Polskiego otrzymali dziś z rąk Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, wyróżnienia i odznaczenia za wzorową służbę. Uroczystość odbyła się w budynku resortu dwa dni przed świętem Wojska Polskiego.

Szef MON Mariusz Błaszczak podziękował polskim żołnierzom za ich postawę, wzorowaną na postawie żołnierzy walczących w Bitwie Warszawskiej.

Nasi przodkowie wykazali się niezwykłą postawą. Postawą godną miana żołnierzy Wojska Polskiego. Dziś, kiedy wręczałem wyróżnienia, dziękowałem żołnierzom za ich postawę,  wzorowaną na tej sprzed 100 lat. Ważna jest codzienna służba, ale ważne są także reakcje żołnierzy Wojska Polskiego wtedy, kiedy formalnie są poza czasem służby. W odpowiedzi na moje gratulacje usłyszałem, że jest to czymś zupełnie oczywistym, taki jest obowiązek żołnierza Wojska Polskiego – to piękna postawa. Żołnierz Wojska Polskiego reaguje wtedy, kiedy ktoś potrzebuje pomocy i niesie tę pomoc. To jest właśnie bohaterstwo czasów pokoju – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Szef MON podziękował także żołnierzom za to, że „dzięki ich codziennej służbie Polska jest bezpieczna”. Jutro Zwierzchnik Sił Zbrojnych prezydent Andrzej Duda wręczy akty mianowania na stopnie generalskie trzynastu oficerom Wojska Polskiego.

RIRM/TV Trwam News

drukuj