PAP/EPA

Mołdawia: ogólnokrajowe protesty rolników przeciwko polityce rządu

Członkowie i sympatycy stowarzyszenia Siła Rolników rozpoczęli w środę w Mołdawii protesty przeciwko polityce rolnej rządu Dorina Receana. Jednym z żądań jest ograniczenie napływu do tego kraju taniego zboża z Ukrainy.

W komunikacie przekazanym mediom organizatorzy akcji strajkowej poinformowali, że protest z udziałem ponad 1000 rolników, który jest prowadzony we wszystkich rejonach Mołdawii, zakończy się 30 czerwca.

Według organizatorów protestu, którzy w środę doprowadzili m.in. do zablokowania kilku dróg, rząd Receana zaniedbał rolników m.in. poprzez brak dotacji na paliwo do maszyn rolniczych oraz opóźnienia w wypłacie innych subsydiów.

Jednym z głównych żądań protestujących, którzy wyjechali na drogi około 300 ciągnikami, jest postulat ograniczenia napływu taniego zboża z Ukrainy.

Pomimo zapowiedzenia na początku maja przez rząd Mołdawii limitów na import ukraińskich zbóż dotychczas ministerstwo rolnictwa i przemysłu spożywczego nie zdecydowało się na taki krok. Zamiast tego szef resortu, Vladimir Bolea, ogłosił, że władze zamierzają uruchomić monitoring transportów zboża z Ukrainy, aby te opuszczały tranzytem terytorium Mołdawii.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl