fot. sxc.hu

Modlitwa o moralną odnowę Krakowa

W kościele św. Wojciecha w Krakowie młodzi ludzie codziennie będą modlić się o czystość i moralną odnowę Krakowa.

Od godz. 20.00 do godz. 22.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. W niedziele o godz. 20.00 sprawowana będzie Eucharystia.

Karol Sobczyk, rzecznik inicjatywy mówi, że młodzi ludzie chcą modlić się o uzdrowienie obecnej sytuacji i otoczyć opieką tych, którzy tej opieki potrzebują.

– W założeniu tej akcji jest coś, co można nazwać takim duchowym SOR-em, szpitalnym oddziałem ratunkowym, gdzie – w razie potrzeby – zawsze znajdzie się możliwość czy to spotkania z Bogiem, czy pojednania z Nim. Będziemy gromadzić się w celu modlitwy o moralne odnowienie Krakowa i naszego kraju. Inicjatywa ta – mimo wszystko – nabiera charakteru  ogólnopolskiego. Wiele osób gromadzi się po to, żeby prosić Boga Ojca o interwencje w tych wszystkich przestrzeniach, które jeszcze wymagają odnowy – powiedział Karol Sobczyk.

Inicjatywa została podjęta w kontekście znajdujących się w centrum Krakowa domów publicznych. Potrwa do lipca 2016 r., czyli do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie.

RIRM

drukuj