fot. PAP/Tomasz Gzell

Mobilizacja rządu; M. Morawiecki chce ustalić jasny harmonogram prac legislacyjnych

Trwa przegląd ministerstw. Premier Mateusz Morawiecki chce ustalić jasny harmonogram prac legislacyjnych nad nową „Piątką Prawa i Sprawiedliwości”.

Jeszcze wczoraj premier Mateusz Morawiecki miał się spotkać z ministrem finansów Marianem Banasiem oraz szefową MRPiPS Bożeną Borys-Szopą. Trwa przegląd resortów. W następnych dniach odbędą się kolejne rozmowy z ministrami.

– Najprawdopodobniej na koniec tego tygodnia przedstawimy podsumowanie (spotkań) w ramach konferencji prasowej – wskazał Piotr Mueller, rzecznik rządu.

Premier chce ustalić jasny harmonogram prac legislacyjnych. Oczkiem w głowie jest nowa „Piątka Prawa i Sprawiedliwości”.

– My nie zwalniamy tempa, dlatego że do końca kadencji zostało kilka miesięcy i chcemy ten czas wykorzystać w sposób maksymalny. W związku z tym, premier chciałby ustalić jasny harmonogram prac legislacyjnych, który będzie realizowany do końca kadencji – tłumaczył Piotr Mueller.

Rząd zrealizował już program „Emerytura plus”. Trwają prace nad programem „500 plus” na pierwsze dziecko oraz zerowym PIT-em dla osób do 26 roku życia. Wczoraj resort finansów przedstawił szczegóły. Propozycja przewiduje próg dochodowy na poziomie 85,5 tys. zł. Według zapowiedzi nowej minister rodziny, w lipcu ruszą z kolei wypłaty z programu „500 plus” na pierwsze dziecko.

 

RIRM

drukuj