fot. twitter.com

Młodzi Polacy z różnych zakątków świata w ramach akcji „Polska jest w Tobie” mogą odwiedzić nasz kraj

250 osób w ramach akcji „Polska jest w Tobie” będzie intensywnie uczyło się języka polskiego oraz poznawało istotne dla naszej historii i kultury miejsca. Oprócz zwiedzania przed młodymi liczne warsztaty, szkolenia, a także spotkania z polskimi władzami.

Młodzi uczestniczący w akcji „Polska jest w Tobie” pomimo tego, że na co dzień mieszkają poza granicami naszej ojczyzny, to chętnie do niej wracają. 

– Pierwszy raz przyleciałam do Polski w wieku 8 miesięcy z moją mamą. Przyjeżdżam co roku – akcentuje Eliza, która na co dzień mieszka w Rzymie.  

250 młodych osób z 10 krajów świata w tym z Brazylii, Wenezueli, Włoch, Francji i Belgii przyjechało do Polski, by przez kilka dni poznawać kulturę i historię swoich  przodków. Wszystko w ramach programu „Polska jest w Tobie”.

We wtorek z młodzieżą spotkał się wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

 – Czeka was tutaj sporo czasu, żeby Polskę bliżej poznać, żeby tę swoją miłość do Polski, to swoje przywiązanie, które czujecie, tam gdzie mieszkacie, zestawić z tą Polską poznaną tutaj – wskazuje wiceszef MSZ. 

W czasie pobytu w naszym kraju młodzi odwiedzą miejsca, które są ważnym elementem polskiej tożsamości. Będzie to m.in. Kraków, Warszawa oraz niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz. Wezmą także udział w licznych warsztatach i szkoleniach.

TV Trwam News/RIRM

drukuj