fot. Mykola Kalyeniak/PAP

S. Żaryn: Według rosyjskiej propagandy i dezinformacji Ukraina to „diabeł”

Według rosyjskiej propagandy i dezinformacji, która wspiera agresję na Ukrainę, ten kraj to „diabeł” – powiedział rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, Stanisław Żaryn.

„Szerzenie takich absurdów może prowadzić do popełniania przez Rosjan jeszcze większej niż dotąd liczby zbrodni wojennych wymierzonych w ludność cywilną Ukrainy” – zwrócił uwagę Stanisław Żaryn.

„W programie rosyjskiej telewizji propagandowej zarówno Ukraina, jak i »ludzie rządzący Zachodem« zostali nazwani »satanistami«” – powiedział.

„Kolejny rosyjski propagandysta prezentuje tam inwazję Rosji na Ukrainie jako starcie z »diabłem«” – dodał.

„Przy okazji wypowiedzi rosyjski propagandysta oskarżał wojska ukraińskie o zbrodnie, które są popełniane, jak sugeruje wypowiedź, »w związku z satanizmem« powszechnym na Ukrainie” – zaznaczył rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Według niego działania propagandy, która coraz częściej prezentuje Ukrainę jako „siedlisko diabła”, mają na celu wzmocnienie poparcia dla wojny przeciwko Ukrainie, a także rozbudzenie wśród Rosjan oczekiwania większej rosyjskiej agresji – podkreślił rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Rosja dokonała agresji na Ukrainę 24 lutego 2022 roku. Od tego czasu niepodległe państwo broni się przed najazdem. Uciekając przed wojną z Ukrainy, przez polskie przejścia graniczne przeszło do tej pory przeszło 2,7 mln osób, które otrzymują tu pomoc. Część z nich udaje się dalej na Zachód.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl