fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Ministerstwo Zdrowia zachęca do zostania e-pacjentem

Resort zdrowia zachęca Polaków, aby zostali e-pacjentami. Założenie Internetowego Konta Pacjenta pozwala załatwić wiele spraw związanych z naszym zdrowiem bez wychodzenia z domu, co jest ważne zwłaszcza w czasie epidemii.

Bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia jest dostępna w serwisie pacjent.gov.pl. Korzysta z niej już ponad 2 miliony osób.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz mówi, że aktywne konto pozwala między innymi na odbycie teleporady medycznej i otrzymanie e-recepty.

– Dzisiaj nie powinniśmy wychodzić z domów, a nasze prozaiczne przypadłości możemy zdiagnozować w ramach teleporad, czyli drogą elektroniczną. Do tego wymagane jest założenie Internetowego Konta Pacjenta. Kiedy jesteśmy pacjentem, możemy korzystać z możliwości otrzymywania e-recept, czyli otrzymywania recept w formie PDF-a na maila czy SMS. To jest dobrodziejstwo naszych czasów – podkreśla.

Aby zostać e-pacjentem, wystarczy mieć ważny profil zaufany lub korzystać z bankowości elektronicznej. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że do 29 marca lekarze wystawili blisko 175 mln e-recept dla blisko 21 milionów pacjentów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl