fot. pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia będzie stygmatyzować lekarzy odmawiających zabicia nienarodzonego dziecka

Lekarze, którzy nie zgodzą się na zabicie nienarodzonego dziecka, nie będą powoływani na konsultantów krajowych i wojewódzkich. Informację przekazało Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na początku lutego szefowa resortu zdrowia, Izabela Leszczyna, informowała, że placówki, w których lekarze będą odmawiać tzw. aborcji, nie dostaną kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia [czytaj więcej]. Teraz specjaliści medycyny chroniący życie nie będą też mogli zostać konsultantami krajowymi i wojewódzkimi.

„Ministerstwo Zdrowia informuje, że lekarze, którzy narażali zdrowie i życie kobiet, odmawiając terminacji ciąży zgodnej z polskim prawem, nie zostaną powołani na konsultantów krajowych i wojewódzkich” – wskazano w komunikacie.

Konsultanci krajowi powoływani są przez ministra zdrowia spośród specjalistów z dziedzin medycyny, farmacji oraz tych, które mają zastosowanie w ochronie zdrowia. Z kolei konsultanci wojewódzcy wybierani są przez wojewodę w porozumieniu z szefem resortu zdrowia oraz właściwym konsultantem krajowym. Do ich zadań należy m.in. inicjowanie badań epidemiologicznych, prognozowanie potrzeb zdrowotnych w prezentowanej przez siebie dziedzinie oraz realizowanie zadań wynikających z Narodowego Programu Zdrowia.

radiomaryja.pl

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl