fot. pixabay.com

Ministerstwo Sportu i Turystyki zachęca seniorów do aktywności fizycznej

Aktywizacja osób starszych w Polsce – to główny cel ogólnopolskiej kampanii „Senior w Ruchu”. Przedsięwzięcie w tym tygodniu w Busku-Zdroju zainicjowali między innymi przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W kampanii „Senior w Ruchu” chodzi przede wszystkim o promowanie aktywności fizycznej wśród polskich seniorów. Kampania społeczna ma zwiększać wiedzę na temat wpływu sportu i aktywności na zdrowie, ale także o profilaktyce zdrowotnej, zdrowym stylu życia oraz patriotyzmie. Podczas konferencji inaugurującej program Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, zaznaczyła, że działania na rzecz aktywizacji seniorów to jeden priorytetów resortu.

– Dokładanie w 2021 roku przeznaczyliśmy 2,4 mln złotych na programy aktywizujące seniorów. Środki trafiły do 140 tysięcy seniorów. Inaugurujemy bardzo ważną polską kampanię społeczną „Senior w Ruchu” i jednocześnie ogłaszamy konkurs w czterech kategoriach: Sportowy Samorząd 60 Plus Roku; Sportowa Organizacja Seniorska Roku; Senior-Sportowiec Roku oraz Sportowy Event Seniorski Roku – poinformowała Anna Krupka.

Oprócz szerokiej edukacji prozdrowotnej kampania zakłada między innymi przeprowadzenie 12 międzypokoleniowych „Marszów po Zdrowie” oraz 12 Sportowych Akademii dla seniorów w wieku 60 plus, które odbędą się w dwunastu miejscowościach w Polsce.

Kampania realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, a współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl