Trwa akcja resortu sportu „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” – pod tym hasłem w całej Polsce trwa trzydniowa akcja organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Swoje podwoje dla zwiedzających otworzyły m.in. muzea, teatry i hotele. Wstęp do tych miejsc jest dwa razy tańszy niż zazwyczaj.

Pierwszym celem inicjatywy jest stworzenie bazy atrakcji kulturalnych oraz turystycznych, dostępnych w obniżonych, atrakcyjnych cenach. Drugi, lecz nie mniej ważny aspekt akcji, to zachęcenie Polaków do odwiedzania różnych, zwłaszcza tych mniej znanych miejsc w naszym kraju.

Resort sportu podkreśla, że to pilotażowe wydarzenie stanowi przeniesienie na poziom ogólnokrajowy mniejszych akcji weekendowych odbywających się w poszczególnych miastach.

Katarzyna Kopeć-Ziemczyk, rzecznik Ministerstwa Sportu i Turystyki, mówi, że do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się ponad 400 partnerów z całego kraju.

– Jeżeli chodzi o Warszawę, to m.in. są to Łazienki Królewskie, jedna z największych atrakcji nie tylko w stolicy, ale w ogóle w całym kraju. Nie chciałabym się skupiać tylko na Warszawie, ponieważ jest to cała Polska – Centralne Ośrodki Sportu, położone praktycznie w każdym miejscu w naszym kraju, jest ich kilka; są miejsca mniej rozpoznawalne, jak choćby Pacanowo, które kojarzy się nam z dzieciństwem i bardzo dobrymi wspomnieniami, więc i tam można się wybrać. Jest Szczyrk, jest Szczecin, bardzo dużo ofert muzealnych. Jest Śląsk – wymienia rzecznik.

Bazę wszystkich atrakcji dostępnych w ramach wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej: www.polskazobaczwiecej.pl. Za pomocą interaktywnej wyszukiwarki, można tam także odnaleźć najciekawsze oferty.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl