fot. PAP/Leszek Szymański

Kolejna edycja rządowego wsparcia dla małych klubów sportowych

Dziś rusza kolejna edycja rządowego programu wsparcia dla klubów sportowych. Chodzi o przygotowywany przez resort sportu i turystyki program „KLUB”.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek zaznaczył, że w ubiegłym roku na program przeznaczono ponad 20 milionów. W tym roku – jak dodał – ta pula jest jeszcze większa.

Tych pieniędzy jest prawie 30 milionów. Mnóstwo ośrodków, związków i klubów skorzystało z tego programu. Mamy nadzieję, że tak będzie również w tym roku. To jest nieoceniona pomoc, nie są to oczywiście kwoty milionowe przeznaczone na poszczególne jednostki i podmioty, ale kwota wsparcia kilku, kilkunastu tysięcy złotych dla małych, wiejskich klubów jest kwotą niebotyczną, która stanowi mocny zastrzyk finansowy – podkreśla Rafał Bochenek.

Według informacji przekazanych w listopadzie zeszłego roku przez ministra sportu Witolda Bańkę, w ramach pierwszej edycji programu „KLUB” dofinansowanie przyznano ok. 2150 małym i średnim klubom.

Pieniądze służą wsparciu wynagrodzenia trenerów, organizacji obozów i zakupu sprzętu. Najwięcej z dofinansowanych klubów to organizacje piłkarskie oraz siatkarskie.

RIRM

drukuj