fot. Robert Sobkowicz / Nasz Dziennik

Minister zdrowia spotka się z przedstawicielami PZM

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ma dziś rozmawiać z przedstawicielami Porozumienia Zawodów Medycznych.

Od dłuższego czasu domagają się oni zwiększenia wydatków na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB oraz wzrostu wynagrodzeń. W minioną sobotę w Warszawie zorganizowali  manifestację w tej sprawie. Szef resortu zdrowia przybył wówczas  do protestujących.

W swoim przemówieniu zadeklarował, że przygotowywane są przepisy, które „już od przyszłego roku systematycznie doprowadzą do podwyższania nakładów na służbę zdrowia”.

– Nie stanie się to z dnia na dzień, ale gwarantuję, że nakłady na ochronę zdrowia będą większe z każdym rokiem. Przełoży się to na sytuację pacjentów, którzy będą leczeni lepiej, a ich sytuacja będzie bezpieczniejsza, ale także przełoży się na lepszą sytuację służby zdrowia. Mam nadzieję, że zrobimy to razem, w dialogu i już w najbliższy wtorek spotkamy się, żeby zastanawiać się jak to zrobić najlepiej – zapowiedział Konstanty Radziwiłł.

Z protestującymi o ich postulatach minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł chciał rozmawiać w ubiegły piątek. Strona społeczna nie przyszła jednak na spotkanie.

RIRM

drukuj