fot. twitter.com/SzumowskiLukasz

Minister zdrowia podziękował wszystkim krwiodawcom

Minister zdrowia Łukasz Szumowski z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy podziękował wszystkim, którzy wspierają honorowe krwiodawstwo i dzielą się z potrzebującymi bezcennym darem, jakim jest krew ratująca życie.

Światowy Dzień Krwiodawcy obchodzony jest corocznie 14 czerwca.

„Dziękuję za Wasze oddanie, zaangażowanie, poświęcenie i wytrwałość. Walka z epidemią COVID-19 jest trudna dla wszystkich, jednakże kolejny raz egzamin z ofiarności i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, Krwiodawcy zdaliście celująco. Jesteście wspaniałym przykładem, że działanie na rzecz drugiego człowieka jest misją i wartością nadrzędną. Jestem dumny, że publiczna służba krwi, która jest filarem polskiego lecznictwa, ma tak wspaniałe i oddane osoby, które śpieszą z pomocą i pomagają ratować pacjentów, dla których krew jest nadzieją na powrót do zdrowia” – zwrócił się Łukasz Szumowski do krwiodawców w życzeniach zamieszczonych na stronie internetowej resortu.

Równocześnie podziękował wszystkim organizacjom i instytucjom, które na co dzień odpowiadają za propagowanie idei krwiodawstwa oraz szpitalom i centrom krwiodawstwa, które dbają o zapewnianie krwi potrzebującym.

PAP

drukuj