PAP/Wojciech Olkuśnik

Sejm zajmie się dziś wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra zdrowia

Sejm wznawia dziś obrady Po południu posłowie zajmą się prezydenckim projektem ustawy o dodatku solidarnościowym, a wieczorem wnioskiem klubu Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

We wtorek sejmowa komisja negatywnie zaopiniowała wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności dla ministra Łukasza Szumowskiego. Wcześniej przez ponad trzy godziny parlamentarzyści debatowali nad działalnością szefa resortu.

Całe wasze zapowiedzi, że cokolwiek zrobiliście to jest tak naprawdę hucpa – powiedziała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Opozycja zarzuca ministrowi zdrowia nieprzygotowanie Polski, resortu zdrowia i całego społeczeństwa na pandemię oraz to, że nasz kraj w walce z epidemią nie skorzystał z pomocy Unii Europejskiej. Chce też powołania komisji śledczej.

– Te 1,5 mln maseczek z zamówionej partii 10 mln Komisja kazała zutylizować, bo – po wykonanych w Polsce badaniach i po moim liście do pani komisarz – okazało się, że się po prostu nie nadają do użycia – akcentował prof. Łukasz Szumowski.

Specjalista chirurg dr n. med. Andrzej Szczepanowski zwrócił uwagę, że gdyby nie decyzje podejmowane przez ministra zdrowia, w Polsce powtórzyłby się scenariusz z Włoch, Hiszpanii czy Brazylii.

– Jest to olbrzymia zasługa pana ministra Szumowskiego, jego rozważnych działań, jego przewidywalności w rozwoju tej epidemii z tak nieznanym czynnikiem jakim jest koronawirus – mówił specjalista.

Podobnego zdania jest również dr Sławomir Łabsz, który wskazał, że gdyby nie współpraca ministra Łukasza Szumowskiego z rządem – statystyki w Polsce byłyby zupełnie inne.

– Na całym świecie jest tragedii,a a w Polsce tej tragedii uniknęliśmy – zaznaczył.

W ostatnim czasie minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski stał się obiektem ataków i hejtu. W Warszawie pojawiły się plakaty, które w wulgarny sposób krytykowały działania ministra zdrowia. Sprawa została skierowana  do prokuratury.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl