fot. twitter.com/bogusrogalski

[TYLKO U NAS] Prezes ZChR: Polska potrzebuje silnego prezydenta – potrzebny jest ktoś taki jak Andrzej Duda. Każda inna osoba będzie tragedią dla Polski

To, czego dzisiaj potrzebuje Polska i co postuluje Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, to utrzymanie silnej pozycji międzynarodowej naszego kraju i silnego prezydenta – potrzebny jest właśnie taki ktoś jak prezydent Andrzej Duda. Każda inna osoba, która będzie piastować ten urząd, będzie tragedią dla Polski w wymiarze międzynarodowym i wewnętrznym – akcentował dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zaapelowało do centroprawicowych kandydatów o rezygnację z ubiegania się o fotel prezydencki. Swój apel skierowało bezpośrednio do Krzysztofa Bosaka, Marka Jakubiaka, Mirosława Piotrowskiego i Stanisława Żółtka. Dr Bogusław Rogalski, prezes ZChR, argumentował, że odbieranie głosów prezydentowi Andrzejowi Dudzie jest działaniem na rzecz „powrotu do władzy w Polsce ekipy Donalda Tuska”. [czytaj więcej] Podkreślał również, że to oznaczałoby osłabienie instytucji rodziny oraz walkę z tradycją i wiarą.

– Jako ugrupowanie opowiadające się bardzo mocno za ochroną życia, za wartościami chrześcijańskimi, za obroną rodziny i opowiadające się przeciw deprawacji polskich dzieci – bardzo mocno zależy nam na tym, aby kolejnym prezydentem Polski była osoba, która będzie mocno te kwestie podnosić i kontynuować w swojej dalszej polityce – oznajmił dr Bogusław Rogalski.

– Na pewno Polska nie powinna mieć prezydenta takiego jak Rafał Trzaskowski, a niestety na kilka tygodni przed przewidywanym terminem wyborów mam bardzo wielkie obawy o wynik ewentualnej drugiej tury wyborów. Stąd mój apel – jako prezesa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin – o to, aby ci czterej kandydaci nie rejestrowali się do tej tury wyborów po to, aby był jeden kandydat centroprawicy – mam na myśli oczywiście prezydenta Andrzeja Dudę – który będzie miał szansę wygrać już w pierwszej turze wyborów – akcentował.

Gość „Aktualności dnia” zwrócił uwagę, że każdy ze wspomnianych czterech kandydatów centroprawicy „niewiele na polskiej scenie politycznej dzisiaj znaczy”.

– Jeśli chcą zrobić coś dobrego dla Rzeczpospolitej, to jest na to teraz dobry moment i dobry czas, by pokazać po tej stronie sceny politycznej jedność i aby zadziałać w imię zasady pro publico bono dodał prezes ZChR.

Kandydat KO Rafał Trzaskowski opowiada się za opóźnieniem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. [więcej]  Jest także przeciwny przekopowi Mierzei Wiślanej. Dr Bogusław Rogalski ocenił, że „sprzyja on interesom niemiecko-rosyjskim w Europie i w Polsce”.

– Rafał Trzaskowski jest propagatorem LGBT – skrótowca określającego wszystkie rodzaje dewiacji, które królują na zachodzie Europy, a które poprzez m.in. formację Trzaskowskiego chcą zaszczepić w Polsce. W szkołach w Warszawie mamy do czynienia z seksedukatorami, którzy tak naprawdę deprawują nasze dzieci za pieniądze mieszkańców Warszawy. Gdyby został on prezydentem Polski, mielibyśmy prawdopodobnie rozszerzenie tych działań także na cały kraj – powiedział rozmówca Radia Maryja.

– Dzisiaj Polski nie stać na kolejnych złych prezydentów, jakich mieliśmy w przeszłości, wyłączając oczywiście śp. Lecha Kaczyńskiego. Nie stać nas na powtórkę z historii. Nie stać nas na prezydenta tzw. szoguna Komorowskiego, który biegał czy skakał po krzesłach parlamentarnych w Japonii. Nie stać nas na prezydenta jak Aleksander Kwaśniewski, który permanentnie był chory na „wirusa filipińskiego” i miał problemy ze swoją golenią, przez co zataczał się i kompromitował Polskę na wielu uroczystościach międzynarodowych. Nie stać nas na prezydenta jak Lech Wałęsa, który swoim postępowaniem kompromitował często ten urząd – podkreślał.

Można mieć wiele zastrzeżeń do obozu rządzącego czy obecnego prezydenta, ale jestem przekonany, że nie ma dzisiaj innej alternatywy – zaznaczył prezes ZChP.

– Każda inna osoba, która będzie piastować ten urząd, będzie tragedią dla Polski w wymiarze międzynarodowym i wewnętrznym. To, czego dzisiaj potrzebuje Polska i co postuluje Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, to utrzymanie silnej pozycji międzynarodowej naszego kraju (…) i silnego prezydenta, który będzie potrafił przeciwstawić się nagonce, jaka występuje zwłaszcza w instytucjach unijnych na Polskę; który będzie potrafił przeciwstawić się nawet oczernianiu Polski na forum europejskim, międzynarodowym – potrzebny jest właśnie taki ktoś jak prezydent Andrzej Duda, który do tej pory to robił – argumentował gość Radia Maryja.

Całą rozmowę z dr. Bogusławem Rogalskim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj