fot. pixabay.com

Minister zdrowia: Opieka środowiskowa dla dzieci i młodzieży ma powstać w każdym powiecie

Opieka środowiskowa dla dzieci i młodzieży ma powstać w każdym powiecie. O planach poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia. Szef resortu wraz z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawili plan przebudowy systemu opieki psychiatrycznej dzieci. Na ten cel trafi 220 mln zł.

Środki zostaną przeznaczone m.in. na leczenie uzależnień cyfrowych. Oprócz opieki środowiskowej uruchomiona zostanie też całodobowa infolinia oraz całkowicie zostaną zniesione limity z zakresu psychiatrii uczniów.

Minister Adam Niedzielski wskazał, że podstawą będą świadczenia w ramach opieki środowiskowej.

– Budowanie tej piramidy rozpoczyna się od zbudowania fundamentów, czyli zbudowania ośrodków, które będą świadczyły pomoc w każdym powiecie wszystkim dzieciom. Pomoc skierowana jest do wszystkich zainteresowanych oraz rodziców. Na początku 2021 roku mieliśmy blisko 200 zespołów, które świadczą taką opiekę. Chcemy, aby docelowo była ona w każdym powiecie, ponieważ ma być fundamentem i pierwszą linią, gdzie możemy poszukiwać pomocy – poinformował Adam Niedzielski.

W ubiegłym roku liczba placówek udzielających świadczenia dzieciom i rodzicom wzrosła z 365 do 562.

W 2020 roku nakłady na psychiatrię dzieci i młodzieży zwiększyły się z około 250 mln zł do ponad 400 mln zł. Rząd nie wyklucza dalszego zwiększania środków.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl