fot. pixabay.com

Minister zdrowia Niemiec chce znieść bezpłatne testy

Minister zdrowia Niemiec chce znieść bezpłatne testy. To antyspołeczne – twierdzą krytycy pomysłu.

Zgodnie z dokumentem Ministerstwa Zdrowia, do którego dotarł „Tagesspiegel”, bezpłatne testy mają zostać zniesione w październiku. Do tego czasu wszyscy obywatele otrzymają już propozycje szczepień. Uprawnione do jednego bezpłatnego, szybkiego testu w tygodniu będą dzieci oraz kobiety w ciąży, czyli osoby, wobec których nie ma w Niemczech zalecenia poddania się szczepieniu.

Pomysł niemieckiego Ministerstwa Zdrowia spotkał się z ostrą krytyką i to zarówno ze strony opozycji, jak i koalicyjnego partnera SPD. Zastępca lidera FDP, Wolfgang Kubicki, nazwał plany rządu federalnego „skrajnie antyspołecznymi”. Jest to „środek nacisku, aby zmusić ludzi do szczepień” – podkreślił w jednym z wywiadów.

Krytykowane jest także dążenie niemieckiego ministra zdrowia, aby tylko osoby wyleczone i zaszczepione mogły korzystać ze swobód takich, jak chociażby odwiedzanie restauracji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl