fot. PAP/EPA

Minister zdrowia Francji: Praca zdalna bardzo dobrze hamuje epidemię COVID-19

Wzrasta przeciążenie służby zdrowia, a praca zdalna jest jednym z najbardziej użytecznych środków walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – oznajmił w czwartek minister zdrowia Francji, Olivier Veran, podczas konferencji prasowej na temat sytuacji epidemicznej w kraju.

Olivier Veran podał najnowsze dane epidemiczne – średnio ponad 2,5 tys. chorych przebywa na oddziałach intensywnej terapii, obecnie jest to około 3,1 tys. osób, 250 nowych pacjentów jest przyjmowanych każdego dnia na takie oddziały, w porównaniu ze 170 w grudniu.

„Średnio każdego dnia koronawirusem we Francji zaraża się około 20 tys. osób, najnowszy bilans to około 27 tysięcy. Średnia liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 to 24 tys. osób, choć obecnie mamy około 27 tys. pacjentów leczonych na COVID-19” – poinformował Veran.

Minister przestrzegł, że należy uniknąć „epidemii w czasie epidemii” w związku z rozprzestrzenianiem się nowych wariantów koronawirusa, które są bardziej zaraźliwe.

„Pozytywnie ocenił skutki godziny policyjnej obowiązującej we Francji od godz. 18.00 do 6.00 rano. Nie jest to jednak wystarczający środek” – dodał Veran.

Wskazał również na dwa istotne parametry, które należy wziąć pod uwagę podejmując decyzję o wprowadzeniu ewentualnego lockdownu – liczbę osób zaszczepionych, w tym zwłaszcza osób z grup określanych jako wrażliwe, oraz rozprzestrzenianie się nowych wariantów koronawirusa.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl