fot. ms.gov.pl

Minister Z. Ziobro: Przy procedowaniu nowelizacji KK nie doszło do złamania regulaminu Sejmu

Przy procedowaniu nowelizacji KK nie doszło do złamania regulaminu Sejmu – zapewnił podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Sejm uchwalił wczoraj późnym wieczorem przepisy, w myśl których za zgwałcenie dziecka, pedofil trafi do więzienia nawet na 30 lat.

Totalna opozycja najpierw zakłócała obrady, a teraz krytykuje samą propozycję i szybki tryb pracy nad zmianami. Dziś nowych przepisów bronił na konferencji  minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Przy procedowaniu nowelizacji KK nie doszło do złamania regulaminu Sejmu – zapewnił szef resortu sprawiedliwości.

Dodał, że projekt był procedowany od 1,5 roku. Praca nad nim ma długą historię i był konsultowany z różnymi środowiskami – mówił minister wskazując na hipokryzję totalnej opozycji.

– Wczorajsze głosowanie było pełne emocji i słów. Wynikała z nich troska o dzieci, a potem to, co zwykle, czyli odmowa poparcia projektów, które w sposób bardzo zdecydowany zaostrzają kary wobec pedofilów, które wprowadzają środki karne, bo też są tam inne narzędzia niż zaostrzenie kar wobec pedofilów, które pozwalają znacznie skuteczniej ścigać pedofilów – również tych, którzy powracają do przestępstwa – bo pamiętajmy o tym, że wśród pedofilów jest niemało recydywistów i w związku z tym zaostrzenie kar za recydywę uderza bardzo mocno także w pedofilów. I oni jak zwykle. Jak poparli? Znacie Państwo odpowiedź na to pytanie. To pokazuje butę i hipokryzję – wskazał Zbigniew Ziobro.

Inne zmiany dotyczące walki z pedofilią zakładają, że najbardziej zaburzonym sprawcom grozić będzie bezwzględne dożywocie, a zbrodnie pedofilskie nigdy nie będą się przedawniać.

Nowe przepisy zakładają również likwidację tzw. kar w zawieszeniu dla pedofilów, a w „rejestrze pedofilów” zostanie ujawniony zawód skazanych.

RIRM

drukuj