fot. PAP/Art Service

Min. Z. Ziobro: To jest cywilizacyjny wybór, na kogo Polacy zagłosują

„To jest cywilizacyjny wybór, na kogo Polacy zagłosują” – podkreślił we wtorek w Krakowie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W jego ocenie jeśli Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem, „to na pewno z czasem pojawią się pomysły dotyczące likwidacji programów prospołecznych”.

Zbigniew Ziobro odwiedził we wtorek małopolskich strażaków, którzy na terenach dotkniętych powodziami prowadzili akcje ratunkowe. Przy okazji minister sprawiedliwości namawiał do pójścia na wybory.

„To są wybory o charakterze fundamentalnym, one zdecydują, w jakim kierunku Polska będzie się rozwijać. Czy Polska będzie budować swoją siłę i z roku na rok będą się poprawiać warunki życia Polaków, czy wrócimy do tego, co było za czasów Platformy Obywatelskiej – tylko że wtedy jeszcze bardziej będą realizowane projekty nastawione na interesy wąskiej grupy osób” – powiedział dziennikarzom Zbigniew Ziobro.

Jak podkreślił, „to jest cywilizacyjny wybór, na kogo Polacy zagłosują”. W jego ocenie jeśli kandydat Koalicji Obywatelskiej zwycięży wybory prezydenckie, to wróci temat podniesienia wieku emerytalnego i – jak mówił – „na pewno z czasem pojawią się pomysły już słyszane wokół pana Rafała Trzaskowskiego, wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej w końcu, by odejść od programu „500 plus” i programów prospołecznych, by te pieniądze wykorzystać na inne cele”.

Od wyników niedzielnych wyborów będzie też zależeć – zdaniem ministra – pozycja Polski w Europie, „godnościowe prowadzenie polityki zagranicznej i domaganie się dla Polski tego, co się nam należy”. Zdaniem Zbigniewa Ziobry wybór kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta grozi powrotem do „poklepywania po plecach”.

W tych wyborach – ocenił minister – chodzi także o kwestie obyczajowe i „próbę wprowadzenia rewolucji w obszarze obyczajowym przez pana Trzaskowskiego”. Min. Zbigniew Ziobro zaznaczył, że kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP, jako prezydent Warszawy „bardzo hojnie wspiera milionami złotych” organizacje aktywistów popierających środowiska homoseksualne, które – jak mówił minister – „w bardzo agresywny sposób chcą wkraczać w sprawy przekonań Polaków, również dzieci w szkołach – taki program został ufundowany przez pana Trzaskowskiego”.

„My, ja, się z tym nie zgadzamy i to też jest wybór cywilizacyjny” – powiedział min. Zbigniew Ziobro.

Szef resortu sprawiedliwości podsumował, że jeśli Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem, to „nie ulega wątpliwości, że polska flaga będzie się robić coraz bardziej tęczowa albo będzie zastępować biało-czerwoną”.

„My byśmy chcieli, żeby było tak, jak było. Wolimy biało-czerwony niż tęczowy” – dodał.

PAP

drukuj