fot. twitter.com/MIR_GOV_PL

Minister Jerzy Kwieciński uczestniczył w targach Mobile World Congress

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński oraz polscy przedsiębiorcy uczestniczyli w targach Mobile World Congress w Barcelonie. To największe w Europie i jedne z największych na świecie targi technologii mobilnych. Biorą w nich udział producenci z całego świata, którzy organizują premiery swoich produktów.

Podczas wizyty minister Jerzy Kwieciński otworzył stoisko Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, spotkał się z polskimi przedsiębiorcami i wizytował stoiska firm Google, Huawei czy Comarch. W czasie targów zaplanowano także spotkanie z Ministrem Energii, Turystyki i Cyfryzacji Hiszpanii Alvaro Nadalem.

Na targach w Barcelonie spotykają się najwięksi gracze branż telekomunikacyjnej i informatycznej – wskazał minister Jerzy Kwieciński.  Dodał, że polski rząd swoją obecnością na tym wydarzeniu chce okazać wsparcie dla krajowych firm i pomoc w pozyskaniu nowych technologii.

– Bardzo nas cieszy, że w tym roku jest znacznie większa niż dotychczas, reprezentacja ze strony polskiej. Mamy stanowisko Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, ale w sumie mamy 60 polskich firm, które chcą wykorzystać rozwój tej dziedziny gospodarki, która w tej chwili rozwija się bardzo szybko na świecie. Tematem przewodnim tej imprezy są technologie 5G, dzięki którym szacuje się, że PKB naszego kraju może się zwiększyć w najbliższych latach nawet od 13 do 22 procent. Cieszy to, że polskie firmy szukają tutaj swojego miejsca na świecie – powiedział minister Jerzy Kwieciński.

Cyfryzacja stanowi jeden z dziesięciu kluczowych obszarów rozwoju wskazanych w expose premiera Mateusza Morawieckiego. Jest także jednym z priorytetów Komisji Europejskiej.

RIRM

drukuj