fot. twitter.com/MF_GOV_PL

Min. J. Kwieciński: Stabilność finansów publicznych jest najważniejszym celem

Stabilność finansów publicznych – jak zadeklarował nowy minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński – jest dla niego najważniejszym celem. Wyraził też nadzieję, że rząd przyjmie w przyszłym tygodniu projekt budżetu na 2020 r. i skieruje dokument do Sejmu.

Minister Jerzy Kwieciński powiedział podczas spotkania z dziennikarzami w Ministerstwie Finansów, że jest dla niego wielkim zaszczytem, iż będzie mógł sprawować funkcję ministra finansów oraz inwestycji i rozwoju. Przyznał, że zdaje sobie sprawę ze stojących przed nim wyzwań.

– Przede wszystkim będę chciał zapewnić stabilność dla finansów publicznych i polskiego państwa. Chcę, żeby te finanse pracowały dla gospodarki, ale przede wszystkim dla ludzi. Chcę zapewnić, żeby administracja była administracją sprawną, aby była przyjazną dla obywateli i przedsiębiorców. Chcę także sprawić, żeby otoczenie dla prowadzenia działalności gospodarczej było jak najlepsze. To są dla mnie najważniejsze cele. Jeśli chodzi o priorytetowe zadania, to jedną z nich jest doprowadzenie do przyjęcia budżetu, najpierw przez rząd, a potem Sejm. Chciałbym to zrobić w przyszłym tygodniu – wskazał Jerzy Kwieciński.

Minister dodał, że jego zadaniem w najbliższym czasie będzie również podsumowanie prac Ministerstwa Finansów w całej kadencji rządowej. Zaznaczył, że będzie kontynuował pracę swoich poprzedników, m.in. Pawła Szałamachy, Mateusza Morawieckiego czy Teresy Czerwińskiej.

Inne wymienione przez ministra Jerzego Kwiecińskiego zadanie to „przygotowanie planów na kolejne lata, na kolejną kadencję rządową”. Szef resortów zauważył, że prezydent Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę obniżającą stawkę PIT z 18 proc. do 17 proc., na czym skorzysta prawie 25 mln Polaków.

RIRM/TV Trwam News

drukuj