fot. twitter.com

J. Kwieciński: Dobre zarządzanie gospodarką pozwala nam na realizowanie naszych obietnic

To gospodarka jest źródłem finansowania ambitnych programów Zjednoczonej Prawicy – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Zapowiedziane na sobotniej konwencji PiS przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego programy mają kosztować 30-40 mld zł.

Od 1 lipca ma ruszyć wypłata 500 zł na pierwsze dziecko, a od maja bieżącego roku wypłata tzw. trzynastki dla emerytów w wysokości najniższej emerytury – 1100 zł.  Ponadto PiS chce znieść podatek PIT dla pracowników do 26. roku życia i co najmniej dwukrotnie podnieść kwotę uzyskania przychodów.

Na takie rozwiązania nie było nas stać trzy lata temu – powiedział minister Jerzy Kwieciński. Żeby te ambitne programy realizować, potrzebne jest przede wszystkim źródło finansowania, a jest ono w gospodarce – dodał.

– Jeżeli jesteśmy w stanie dobrze zarządzać gospodarką i finansami publicznymi, a to pokazaliśmy, to możemy realizować tego typu ważne przedsięwzięcia społeczne. Najważniejsze są źródła finansowania. Skąd płyną źródła finansowania? Przede wszystkim z budżetu. Rosną przychody z podatku PIT i CIT, dlatego że Polacy coraz więcej zarabiają, a podatki są też skuteczniej ściągane od wielkich korporacji – podkreślił Jerzy Kwieciński.

Wysoki wzrost PKB – jak wskazał minister – przekłada się na dochody obywateli, a co za tym idzie – na dochody państwa. Wtedy realizacja takich ambitnych przedsięwzięć się udaje – podkreślił szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

RIRM

drukuj