fot. PAP/Marcin Obara

Minister finansów oraz minister rozwoju zostali powołani do Rady Dialogu Społecznego

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania nowych członków Rady Dialogu Społecznego. W skład gremium weszli minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, a także minister finansów, Magdalena Rzeczkowska.

Prezydent Andrzej Duda, witając nowych ministrów w Radzie Dialogu Społecznego, podkreślał, że gremium musi pochylać się dziś m.in. nad sytuacją, która wynika z wojny na Ukrainie. Jak wskazywał, wyzwania są duże, bo czasy są trudne.

– Rada Dialogu Społecznego musi się dzisiaj pochylać nad niezwykle trudnymi problemami, które wynikają przede wszystkim z przyczyn obiektywnych, to znaczy z sytuacji międzynarodowej, wojny, jaką Rosja rozpoczęła ponad dwa miesiące temu. Do tego dochodzi wszystko, co w związku z tym dzieje się na rynku surowcowym, paliwowym czy giełdach oraz wszystkimi problemami, z którymi musi zmagać się minister finansów i jej współpracownicy. Do tego należy dodać wzrastające ceny materiałów budowlanych oraz pogarszające się możliwości rozwojowe – mówił Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda odwołał z Rady Dialogu Społecznego byłego ministra rozwoju i technologii, Piotra Nowaka, oraz byłego ministra finansów, Tadeusza Kościńskiego.

Rada Dialogu Społecznego to forum trójstronnej współpracy. W jej skład ze strony społecznej wchodzą przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców. Stronę rządową reprezentują wskazani członkowie Rady Ministrów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl